| Sulty_Mihai_1986 a întrebat:

Fiind sarbatorile, facusem o comanda de ceva. Intra timp am gasit alt produs mai avantajos, asa ca am hotarat sa anulez comanda. I-am sunat pe baietii de la site, am dat mailuri peste mailuri dar nu mi-au raspuns (cred ca au liber). Azi dimineata am primit mesaj de la curier ca azi se livreaza comanda si i-am explicat si a zis ca nu e nici-o problema si se poate face retur. Acum ma intreb, ma va mai suna curierul gen sama intalnesc cu el sa platesc rambursul sau nu mai am treaba si plateste firma?

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Nu ridici coletul si nu se intampla nimic.
La 3 colete refuzate unii comercianti pot sa aleaga sa nu-ti mai trimita decat cu plata in avans.

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum sa plăteasca firma, tu crezi ca te joci cu ăia cum vrei tu? Azi vrei mâine nu, curierul doar i ti aduce coletul el nu se ocupă de retururi, oricum trebuie sa plătesti ce ai comandat, de retur se ocupă firma, si il poti da retur doa daca are defect din fabrică. Altfel nu il vor primii.