| IonutBCA777 a întrebat:

Salut! Îmi poate spune cineva ce salariu are un curier la Sameday? Dacă știe cineva de preferat cât are la început când se angajează?

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Minimul pe economie, adică maxim 2500 cu tot cu bonuri
Cam asta se oferă peste tot in zona curierilor.
Din ce am văzut, DPD oferă cel mai puțin, puțin peste 2000 de lei.

| Furnicuta000 a răspuns:

S-au mai marit, un curier nu castiga mai putin de 3000 cu bonuri. Varul meu lucreaza la Fan, la inceput a avut 3000, acum dupa 1 an are 3500 si face bacsis cam 1000-1500 lei pe luna (lucreaza si in zonele mai selecte unde sunt oameni care il asteapta cu 20 lei in mana chiar daca ei au coletul platit)

Răspuns utilizator avertizat
| Madaxo97 a răspuns:

În jur de 3000 lei cu tot cu bonuri, și cu ce mai faci bacșiș, ajungi la un maxim 4000 lei pe lună