| andre11994 a întrebat:

Imi puteti spune si mie ce sanse sunt ca o persoana care a facut evaziune fiscala sa primeasca o pedeapsa cu supendare?
se ia in considerare ca este mama unui copil de doi ani si ca nu are nici un fel de antecedent penal?
precizez ca dosarul este inca in curs de cercetare.

1 răspuns:
| Cyp_Ciprian_1968 a răspuns:

Depinde mult si de procurori si la procurori ma refer la acuzare, depinde cat de mare e evaziunea fiscala, dar de obicei in cazurile cu copii se da cu suspendare si control judiciar( adica spui unde esti tot timpu pentru o perioada de timp stabilita de judecator). Fara alte antecedente sunt sanse sa ia cu suspendare, am zis ca sunt Sanse nu e 100% ca i-a cu suspendare happy