| mihaicalin19 a întrebat:

Salut, imi puteti spune siteuri sau cum as putea ajunge la munca in alta tara la sigur? Adica na n-am pe nimeni dincolo si as vrea sa plec in strainatate la muncă

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cu certitudine (sigur), nu-ti poate da de munca in alta tara.
Trebuie sa-ti cauti singur prin agentiile de recrutare a fortei de munca si in urma unui contract incheiat, sa pleci acolo.
Ce specializari sau ce profesie ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Abia acum am vazut ca tu ai doar 10 clase, ceea ce iti limiteaza enorm sansele de munca pe afara dar si in tara, pentru ca nu poti prinde altceva ca necalificat decat prin constructii, agricultura, gradini, sere samd.

| Cleo96 a răspuns:

Grea viata...depinde ce vrei sa muncești si ce pregătire ai!
Iti voi Lasa aici un link cu o agenție care se ocupa cu asa ceva, succes!
https://www.facebook.com/jobkersRO/