| siriusblack98 a întrebat:

Salut!
Intrebare: Daca in magazin iti intra o persoana care te insulta, te injura, face scandal si refuza sa paraseasca incinta in momentul in care ii soliciti acest lucru, daca suni la 112 iti vor trimite un echipaj? Ca am auzit ca la faze de genul iti zic la telefon ca atata timp cat nu a lovit pe nimeni, nu se baga politia.

3 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Pai cam sunt obligati sa se sesizeze. Pana la urma ai reclamat o infractiune ce consta in: deranjarea linistii publice si amenintari la adresa ta.

| 1onur a răspuns:

îți trimite un echipa de poliție la fața locului să constate situația care are loc în acel magazin și polițiștii vor avea camere de filmat în veste lor instalate să aibă dovezile de la fața locului că toată lumea este interogată și loată în evidență la fața locului...)))

| Whitte a răspuns:

Eu stiu ca iti trimit echipaj.