| TheDarkCristi a întrebat:

Salut lume. As vrea sa stiu cum as putea face bani. Am 17 ani si vreau sa strang pentru facultate. Orice sfat e bine venit, va multumesc. Nu uit de

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cauta un job part time la firme de curatenie care angajeaza personal pentru curatenie in birouri, spatii comerciale, sali de finess, case particulare etc. Sau, apeland la prieteni, cunostinte care te pot recomanda, fa curatenie saptamanala in apartamente de 2-3 camere la diverse persoane care au nevoie de acest serviciu.
Sau, cauta in anunturile locale un loc de munca in weekend( in orasele mari gasesti!).
Sau, cauta ca supraveghetor( intre anumite ore, convenabile si pentru tine!) pentru un copil prescolar sau scolar.
Succes!

| Alexuţ02 a răspuns:

Am un prieten care are şi liceu dimineaţa iar în paralel lucrează la un restaurant, nu ştiu exact cu ce se ocupă, oricum e irelevant, dar el aşa îşi câştigă banii.

| gratargratar a răspuns:

Invata programare. O sa faci bani multi daca esti bun si poti fi propriul sef.

| DanielVălean a răspuns:

Sa lucrezi, in mare parte, daca faci fata si cu liceul si cu un part-time job, atunci e excelent.