| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Ma puteti ajuta va rog? Am primit acest card de la flanco si nu stiu ce sa fac sa l activez? Nu imi trebuie o suma mare doar1000ron.Si as vrea sa il achit in max 10luni.Cati bani ar trebui sa returnez? HELP

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe spatele cardului se găsește un număr de telefon și ceri acolo toate detaliile care te interesează. Înainte de asta poți foarte bine să citești contractul încheiat cu ei.
Pa, pa.

| Bucatarul.com a răspuns:

Probabil este acel card ca nu platesti dobanda la banii aia, dar platesti pentru crearea cardului, platesti intretinerea cardului, si nu mai stiu ce taxe care te duc undeva la 200-300 lei peste suma datorata!

| mihaa a răspuns:

Eu am card la flanco si regret ca l-am facut, au o dobanda fff mare de ex tu la 1000 roni daca scotii pe totii numerar de la orice bancomat vei avea o dobinda lunara de 40 roni, avantajul este la flanco ca anual iti creste valoarea la card adica la anul iti mareste la cu 400 roni, dar si dobanda este la fel de mare, si mai am un card la Brd unde am o valoare de 1500 roni si am o dobinda lunara de 25 roni, dar nu mia- mai marit valoare si am al 2 an, pe deoparte sunt bune aceste cardurii ca vezi tu ramii fara banii si ai de unde lua, dar flanco are o dobinda uriasa, comparativ cu alte bancii

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La cardul Flanco(Cetelem) dobanda este de 36%. Il activezi dand un telefon la numarul de telefon pe care l-ai primit o data cu cardul(scrie pe undeva " pentru activare sunati la numarul..." ), A doua zi dupa ce dai telefon vei primi un telefon sau mesaj in care te anunta ca a fost activat cardul si din acest moment poti scoate banii de care ai nevoie.In luna urmatoare vei primi extrasul de cont in care iti spune suma minim datorata.Pana in data de 15 a lunii poti da o anumita suma pe care vrei tu (rata) iar intre 15 - 30 a lunii obligatoriu trebuie sa dai suma minim datorata indicata in extrasul de cont.Indicatii poti primi de la reprezentantul bancii la Flanco.

| aney a răspuns:

Refuza cardul. Nu il activa. Sunt niste sarlatani. Daca vrei sa nu dormi noaptea de griji, activeaza-l. Cunosc multe persoane ce platesc dobanda mai mare de zeci de ori decat valoarea imprumutului. Platesc de teama, caci ii ameninta ca ii vor actiona pe cai legale daca nu platesc.Conteaza pe mine, stiu ce spun.

| Constantin_Gabriell_1994 a răspuns:

Este logic să se întâmple asta.
Paduchiosule