| Robertx999 a întrebat:

Salut, mi-am făcut un cont de "Supreva" și imi cere TVA "CIF" și habar nu am cum sa fac rost de el…și mi-l cere mereu mai peste tot…. putin ajutor va rog!?

1 răspuns:
| 1Atotstiutorul12 a răspuns:

CIF este un acronim pentru "Cod de Identificare Fiscală" și este un număr unic atribuit de către autoritățile fiscale unei companii sau organizații. Acest număr este utilizat pentru a identifica în mod unic o companie sau organizație în scopuri fiscale.

Pentru a obține CIF-ul, va trebui să contactați autoritățile fiscale din țara dumneavoastră și să completați formularele necesare. De obicei, este nevoie de informații precum numele companiei, adresa, numărul de înregistrare al companiei, etc.

Sfat: In Romania, CIF se obtine de la ANAF prin completarea formularului 102 si depunerea acestuia la sediul ANAF in apropierea locului de activitate.