| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti si mie daca pot sa imi vand flautul la vreun magazin de lucruri vechi sau ceva de genul nu stiu ce sa fac cu el nu il mai folosesc.Problema ar fi urmatoarea flautul meu nu mai merge asa de bine ca inainte nu mai merg cateva note nu stiu daca pot sa il vand in situatia asta il am de 6 ani si am dat 7 milioane pe el.Am sanse sa il vand la starea in care este? Multumesc!

5 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Du-l la targul de vechituri

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Problema e ca trebuie sa-l repari, inainte de a-l vinde. Apoi poti sa cauti, sa te interesezi unde exista un magazin de second hand cu instrumente muzicale, electronice etc. Vorbesti cu seful magazinului (patronul) si vă tocmiti la bani. E mai usor sa-l vinzi dând anunt la mica publicitate sau punand anunturi la liceul de muzica din localitate. Dar nu-l vinde stricat ca... te trezesti cu injuraturi si blesteme.Si chiar se leaga daca esti..vinovat. Repara-l si fii sincer cu clientul!

| user1234567890123 a răspuns:

As vrea sa il vand ca obiect de colectie nu se pune?