| florinbenelli1122 a întrebat:

Salut! Se modifica cota de TVA la compot? Intra la bauturiile nealcoolice cu adaos de zahar? Multumesc!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O sa aflam cand vor comunica.
De altfel compotul nu este bautura, asa ca nu cred ca se va mari TVA.

| WANNNA a răspuns:

Da, s-a modificat de la 1 ianuarie. Compotul e bautura si se comercializeaza, are adaos de zahar. La fel si sucurile carbogazoase, cele naturale, apele aromate si berea fara alcool, inclusiv energizantele. Toate au trecut pe 19%

| darrio2007 a răspuns (pentru WANNNA):

Daca tot spui ca e bautura, acum plec la un bar sa-mi dea 100 ml de compot. Neaparat de caise.

| WANNNA a răspuns (pentru darrio2007):

Da’ ce e? Ciorba? Poti sa te duci si la kaufland sa iti iei la conserva, cota e aceeasi. E bautura fara alcool cu adaos de zahar.