| 21434325124523 a întrebat:

Salut
stie cineva cum sa ma fac parlamentar daca imi trebuie diploma de bac dar cred ca nu ca am mai vazut oameni in parlament si fara diploma de bac stie cineva ce face un parlamentar ca as vrea sa ma fac si eu
mersi

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

In parlament trebuie sa fii cat mai prost si cu mult tupe. Altfel, nu poti avansa de cat daca te inscrii intr-un partid si devii un fervent sustinator si omul bun la toate.

| stelist2002 a răspuns:

Iti trebuie diploma.

| Cimped a răspuns:

Este destul de simplu. Cand se organizeaza alegeri parlamentare, trebuie sa aburesti cativa oameni sa te voteze.
Succes la urmatoarele alegeri. Astept sa te vad pe liste.

| KodrutZ a răspuns:

Inainte de orice altceva trebuie' sa inveti sa maninci mult **** si sa dai limbi in dos cui trebuie'.

| johnnny123 a răspuns:

Ai renuntat la ideea de a deveni milionar din internet si acum vrei sa te faci parlamentar?

Maine ce vei mai intreba, cum faci sa ajungi Papa de la Roma?

Iti dau un sfat:

Daca esti nascut in 1997 inseamna ca nu mai esti chiar la varsta infantilismelor astea.

Ar trebui sa intelegi ca lucrurile in viata asta se fac pas cu pas, putin cate putin, din aproape in aproape, in decursul multor ani. Nimeni nu a ajuns milionar sau parlamentar peste noapte. Drumurile sunt lungi si al naibii de incurcate, si de cele mai multe ori nu duc acolo unde sperai tu sa duca.

Nu-ti mai propune sa ajungi parlamentar sau magnat al internetului. Propune-ti mai intai sa acumulezi cat mai multe cunostinte, apoi cat mai multa experienta, si abia apoi poti vedea mai clar care sunt lucrurile realizabile si care sunt visele copilariei.