| anonim_4396 a întrebat:

Salut! Sunt în clasa a 11 a iar pentru unii o sa para ca e prea devreme sa întreb, dar cred ca e la timp. Am vreo 3 ani de când am o pasiune și mi-o fac cu drag și succes, adică fotograf. Am evenimente, majorate, botezuri, ședințe foto. Ca și câștig stau foarte bine, iau și 1.000 /700/400 lei, depinde de eveniment. Ideea e ca, nu as vrea sa fac facultate, cunosc mulți ce au făcut facultate și acum plâng ca nu-și găsesc loc de munca, în schimb vreau sa dau bacul și să-l iau. Ce ma interesează pe mine, as putea găsi vreun loc de munca (sa fac și niște cursuri ca să am calificare) ce tine de foto/video dar sa fie cu carte de munca și stabil? Gen cameraman sau din astea? Va mulțumesc frumos!

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți la o instituție media, dacă este în orașul tău și dacă te angajează.

| Maerko a răspuns:

Salut! Dupa parerea mea cel mai convenabil ar fi sa faci si facultatea de fotografie si apoi master-ul in acest domeniu ca apoi sa iti poti gasi usor un loc de munca stabil. Stiu ca pare mult, dar daca perseverezi poti face acest lucru, mai ales ca te si pasioneaza.