| DanieluS1 a întrebat:

Salut, sunt in clasa a 11-a si vreau sa fac ceva in viata sa imi si placa, m-am gandit la avocat, dar avocat din acela corporativ, si cred ca eu chiar as invata foarte bine daca imi va placea, si de aceea vreau sa stiu cu ce se mananca ce inseamna si la ce facultate, ce examen de intrare mai tot, salarii etc.

1 răspuns:
| madastar18 a răspuns:

Nu se merita faci o facultate de avocat, ca sa poti ajunge avocat trebuie ori sa dai bani spaga ori sa ai vreo pila pe la vreo judecatorie, tribunal, iti zic eu am vecin a terminat facultatea de avocat si este somer, mai bine axeaza-te pe contabilitate ASE, sau pe info sunt cele mai cautate si cele mai banoase.
De ex contabil:tine evidenta la firme poate fi si profesor si poate scoate usor 5000 lei pe luna, iar la info daca faci o aplicate pentru smartphone sau un prog pentru pc poti scoate usor 10000 lei pe luna asta daca este foarte cautata.
Mai bine alege ASE se mananca cu conturi bancare, transferuri etc.
FUNDA?