| anonim_4396 a întrebat:

Tatal meu a fost marinar la o companie germana de marinarie si i s-a facut o asigurare de pensii la aceea firma. I s-a oprit obligatoriu pentru pensie o suma de bani. El a parasit aceea firma in urma cu cativa ani si la acel departament de pensii germana(Knappschaft Bahn See) i-au ramas in contul lor aceea suma pe care a cotizat-o. Exista posibilitatea ca acei bani sa fie retrasi si transferati in contul tatalui meu, ori numai pot fi recuperati?

Astept raspuns urgent va rog, dau funda.

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Http://www.bukarest.diplo.de/......eitrge.pdf

p.s. Fisierul, in format pdf, l-am gasit pe site-ul Ambasadei Germaniei :http://www.bukarest.diplo.de/......weise.html

| Chirita_Raul_1996 a răspuns:

Salut. uite id meu: Y! M: cl0p0tzel7.
hai sa vb