| UnNumeDeUtilizator a întrebat:

Știe cineva dacă după eliberarea cazierului fiscal pot înainta deschiderea unui SRL-D?
Menționez ca am doua popriri in valoare de aproximativ 1300 lei. Pana acum părerile au fost împărțite, unii spunând ca poprirea apare in cazierul fiscal, și nu pot deschide firma debutantă, ceilalți spunând ca indiferent ca apare, pot deschide firma.
Mulțumesc mult!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă nu apare acolo, ai nenumărate ocazii apoi ca să interferezi cu autoritățile în cursul deschiderii SRL-D în care ele vor decide în baza instrucțiunilor pe care le au, dacă te blochează sau nu.
Nu te lua după unii sau după alții, dacă nu au fost ei în aceeași situație, localitate, la aceeași cameră de comerț, primărie, tribunal, că nu au de unde să știe.