| bogdan166 a întrebat:

Salut, tocmai am primit de la scoala un card facut la Banca Transilvania si nu am primit niciun fel de instructiuni sau ghid de utilizare si eram curios sa aflu niste pasi (am tot cautat pe internet dar nu gasesc nimic exact pentru bancomatele BT) sau macar sa stiu cum se introduce cardul, pe ce parte sa fie acea banda magnetica, in sus, in jos, sunt novice la chestiile astea sper sa acumulez ceva cunostinte pana la facultate. Multumesc

5 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cardul se introduce cu partea magnetica (neagra) in jos. Dupa ce-l introduci in fanta de la bancomat, iti apar instructiunile pe ecran. Nu ai decat sa urmezi pasii care apar pe ecran. Ai grija insa, sa ai bani in cont atunci cand mergi la bancomat.

| bogdan166 explică (pentru ardnaxur1961):

Da, am alocatiile pe ultimele 12 luni si din cate am inteles banda magnetica sa fie jos, pe dreapta. Multumesc. Noroc

Răspuns utilizator avertizat
| AndR3y_2220 a răspuns:

Cardul trebuie sa fie cu banda magnetica (e neagra) in partea de jos! iar oricum l-ei "baga" in bancomat nu il primeste daca nu il bagi bine! doar intr'o pozitie merge. Daca intrebai si la caserie la BT iti ziceau. Iar pentru instructiunile de, dupa introducerea cardului, e in romana si cred ca te descurci o sa iti apara "Sold si Numerar" in Sold iti zice cati bani ai pe card iar dupa Numerar cati vrei sa scoti. Nu e asa greu, daca nu te descurci roaga pe cineva sa iti arate care mai vine la bancomat! succes

| Bechet_Ioan_1975 a răspuns:

AM primit un link de la banca transilvania CUM.pit sa-l vad