| Yonutz148 a întrebat:

am 14 ani si intrebarea mea este cum as putea face rost de bani la aceasta varsta, chiar as vrea sa produc singur bani, am 10 lei in ce as putea sa ii investesc?, nu vreau sa castig sume uriase, dar vreau sa castig bani suficienti cat sa imi iau o haina sau sa scot o fata la un suc etc.dau funda happy

Răspuns Câştigător
| MorganaM a răspuns:

Ai putea sa faci lucruri manuale si sa le vinzi, de exemplu din hartie, si sa cauti pe internet ce poti sa faci.
Sau, sa cumperi cateva materiale si sa confectionezi floricele care sa fie brose sau agrafe de par. Multa lume cumpara.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa investesti 10 lei? cu aia nu iti iei nici jumate de pizza

| CatalinFTW a răspuns:

Eu am spart pana acum vreo 40 lei la pariuri, cu ajutorul unui prieten mai mare (pe mine nu ma primeste deoarece sunt de varsta ta) si nu te sfatuiesc sa faci asta. Am fost uneori la 1 meci sau 2 de a castiga 250-300 de lei, dar n-am castigat nimic... Nu stiu ce poti face in Romania, din pacate...

| alexs99 a răspuns:

Cu acei 10 lei ai putea sa cumperi hartie, elastic, din care sa confectionezi obiecte hand-made si apoi sa le vinzi.
O zi buna.