| Anonymní a întrebat:

Am 15 ani. Cum as putea sa fac rost de bani? Fara chestii gen: n-ai nevoie la varsta asta etc.

6 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Banii, de obicei, se fac prin munca.

| Anonymní explică (pentru AFR81):

Stiu ca prin munca. Nu astept sa cada din cer. Ma refeream...ce munca pot face la 15 ani ca baiat?

| AFR81 a răspuns (pentru Anonymní):

Este cam complicat sa-ti gasesti de munca la 15 ani. Din ce stiu, patronii nu prea se baga. Unde stau eu, pe litoral, pe timp de vara patronii cauta si gasesc foarte multi tineri, pe care ii angajeaza la porumb, la floricele, la vata pe bat, la masinute sau ca si curieri la hotel sau prin alte parti. Depinde din ce zona esti. Poti incerca job-uri part-time, precum se ofera la MC, insa, repet, la 15 ani e foarte posibil sa nu gasesti. De asemenea, am mai avut prieteni care s-au lasat de liceu si au mers in constructii. Nu recomand, insa, aceasta varianta.

| T0T a răspuns:

Prin muncă, te angajezi undeva part-time sau poți să cerșești, să furi, dacă ești fată să te prostituezi, nu e bai, se poate și așa doar să ai grijă cu poliția.

| justGirl19 a răspuns:

Prin munca

| TheBadGirl a răspuns:

Te prostituezi, furi cum altcumva daca prin munca nu?