| Temmp0 a întrebat:

Am 16 ani, si as dori sa imi fac un card. ( Am nevoie pentru a plati unele abonamente la diferite site-uri + Office-u de la Microsoft. ) Si nu stiu care card e cel mai bun. Visa sau MasterCard. Din cate stiu sunt unele carduri care nu sunt acceptate peste tot.
As dori un sfat de la cineva care se pricepe si eventual a trecut prin exp. asta (,, Primul card" laughing )

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

La ce ai tu nevoie este irelevant ce card iei, iar la Mastercard ai comisioane mai mari decat la Visa (cel putin alea de administrare).

Eu am avut probleme cu cardul doar in afara. In Italia nu merge Visa la un POS si mergea Mastercardul, iar in Anglia am patit fix invers la un automat de luat bilete... asa ca...

| Temmp0 explică (pentru suntserios):

Trebuie aprobarea parintilor sa imi fac card?

| suntserios a răspuns (pentru Temmp0):

Daca esti minor da trebuie