| CastronulCuCeapaVerde a întrebat:

Am 18 ani, sunt in clasa 12-a(adica mai am un an) stiu foarte bine C++ si vreau sa imi gasesc ceva de lucru. Am cautat pe internet locuri de munca pentru tineri in informatica dar se pare ca nu gasesc. As dori daca se poate sa lucrez de acasa si unde as putea sa caut.

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| anonymous_8752 a răspuns:

Salut. As putea sa te ajut indrumandu-te sa vizitezi site-ul www.ejobs.ro

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Doar daca ai politehnica terminata poti lucra ca programator la o firma serioasa.

| Supps a răspuns:

Daca te pricepi asa bine, atunci de ce nu scrii programe care sunt foarte cautate si apoi sa le vinzi. Iti recomand Microsoft Visual Studio 2010, e cel mai bun compiler de pe piata. Cu ajutorul lui eu scriu programe care stiu ca sunt utile si cautate, si le adaug un trial sa vada lumea daca il vor sau nu, si vand licente pentru sume ca 4-5$ si faptul ca sunt ieftine, imi aduc destui clienti si fac ceva banuti pentru cumparaturi online. Daca nu stii sa faci aplicatii Web in ziua de azi degeaba stii vreun limbj de programare. Cu ambitie si imaginatie, poti ajunge sa faci o gramada de bani pe net, iar daca esti si un programator destul de priceput ai mult mai multe sanse sa castigi ceva bani.

Daca vrei sa fi luat in serios de vreo companie IT trebuie sa ai o facultate in Informatica absolvita.

Oricum iti doresc succes.

| ionif a răspuns:

De lucrat acasa nu cred ca poti! Cauta si tu o firma de informatica sau IT si ia legatura cu ei daca vrei asa mult sa lucrezi in domeniul acesta.