| LittleSky a întrebat:

Salut TPU, am 19 ani si un salariu de 3000-3300 de lei net si de ceva timp am luat decizia sa ma mut singur, intr-o garsoniera in chirie. Am gasit una la 1200 de lei pe luna. Si sunt curios ce parere aveti, voi v-ati descurca cu 3000 de lei si o chirie de 1200? Aveti niste staturi? Poate voi ati trecut prin asa ceva si stiti problemele de care vă puteti lovi.

Răspuns Câştigător
| Robert2526 a răspuns:

Depinde doar de tine cat cheltui lunar. La 1200 chirie adauga si intretinere, electricitate + abonamente la net si telefonie ca fara astea nu poti. As zice ca ar trebui sa pui 500 de lei pentru asta.
Iti raman 1300 de lei sa te descurci. Ai nevoie de transport pana la munca
Cu masina personala, minim 500 de lei benzina/motorina
cu transportul in comun, sa zicem 100 de lei

Daca fumezi, nu o sa te descurci. Daca insa nu fumezi/nu bei prea mult alcool si ai putin grija de cum cheltui banii poti sa te descurci

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mna, depinde ce cheltuieli ai, mancare, transport, masina?

teoretic te poti descurca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu 3000 lei net, da.

| cristianvalentin337 a răspuns:

Nu te descurci bro, mai asteapta putin