| Silent09 a întrebat:

Salut TPU! Am auzit undeva ca statul urmeaza sa dea vouchere de 1500 de lei si plata chiriei pentru studentii care au burse sociale, dar nu am gasit nimic concret. Voiam sa stiu daca am bursa pe caz de boala ma incadrez si cum depun pentru aceste facilitati?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mai taie un zero din coada lui 1500 laughing ca sa fie cifra reala!

In ce priveste chiria studentilor, este suportata de stat NUMAI daca stai la caminul studentesc si numai daca ai bursa de merit.

Răspuns utilizator avertizat