Întrebare recomandată | ProstLaProstii a întrebat:

Salut tpu..am învățat ceva web design si vreau sa știu de la ce vârstă poti să lucrez în domeniu, la fel si pentru web developer. Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Si eu. poti la negru (fara acte) si sa vinzi ersonal designul de la orice varsta, dar cu acte poti de la 16 ani. Succes! happy

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Legal poti de la 16 ani sa incepi sa muncesti

| Garoafe a răspuns:

De la orice vârsta ca freelancer. Eu am acum 20 si lucrez de la 12-13 ani. Dacă vrei sa te angajezi si sa lucrezi legal îți trebuie 18 (sau 16 nu stiu exact)

| RonaRona a răspuns:

De la 16 ani te poti angaja legal.

| GdX a răspuns:

Legal poti lucra de la 16 ani 6 ore pe zi. De la 18 ani poti lucra si in ture de 12 ore. Succes in cariera.