| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de un raspuns urgent la urmatoarea intrebare: cine gaseste repede niste anunturi de angajari pentru o persoana de 17 ani baiat fara experienta ceva sa nu solicite foarte mult timp si sa fie un salar de macar 800 lei cam asa dar accept orice oferta/raspuns sa il studiez HELP DAU FUNDA!

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Foarte greu, gandeste ca majoritatea muncesc pe minim pe economie, plus ca-ti trebuie acordul parintilor, pentru ca esti minor.

| Zark_Razva_1989 a răspuns (pentru onasis1961):

Am scris din greseala 17 prietenul meu e major are 19

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Stai linistit, nu gasesti nimic pe 2-300 lei, la 'calificarea' si 'disponibilitatea' oferite de tine. Cred ca salariul minim mentionat de tine a fost o gluma.
Sunt oameni in toata firea, cu experienta, care ar lucra si 10 ore pe zi pentru salariul ala.
Un elev dupa ore, daca castiga 10-20lei pe zi sa zica 'sarumana', si asta nu pe posturi de director, sau ce visezi tu, atat castigam eu pe sub masini, la 17 ani.

| Zark_Razva_1989 a răspuns:

Am scris din greseala 17 prietenul meu e major are 19