| Sp33dster a întrebat:

Am si eu nevoie de cateva raspunsuri la cateva intrebari legate de o plecare in Anglia. Rog seriozitate in raspunsuri:

1. Din cate am inteles, pentru a lucra in Anglia, trebuie sa fac niste acte prin care sa pot lucra acolo. Dureaza 3 saptamani. In ce oras trebuie sa ma duc ca sa fac aceste acte, la ce agentie?

2. Dupa ce fac actele, am inteles ca trebuie sa ma duc la o agentie care iti ofera jobburi. Unde se gasesc aceste agentii si trebuie sa merg cu diploma de bacalaureat prin care ei se vada ca am B2 la engleza? Sau cu copie legalizata?

3. La realizarea actelor de lucru, trebuie sa platesc vreun ban anume sau pur si simplu le primesc gratis?

4. Cei care au sub 21 ani este adevarat ca sunt platiti cu 6 lire pe ora, spre deosebire de cei care au 21, prind astfel 6, 5 lire/h?

5. Sunt seriosi in platirea salariilor?

Va rog din suflet sa dati raspunsuri cu simt de raspundere ca nu vreau sa ma pierd pe acolo pe undeva. Dau funda si mii de multumiri tuturor

1 răspuns:
| AnonimXnX a răspuns:

Raspuns serios ar fi sa nu te duci in Anglia altfel dormi pe strazi ca nu ai 400 de euro sa dai la chirie si romanasii tau care iti gasesc loc iti cer drept 300 pe luna mai mult ca tiganii din portugalia, de ce nu te duci in Germania mai bine.