| Darky142 a întrebat:

am si eu o intrebare daca poate cineva sa ma ajute.
Eu sunt de loc. din Jud.Hunedoara si acum m-am angajat in jud. Vrancea si stau la bunici la 15 km distanta de locul unde lucrez, mi-am facut mutatie aici (VIZA DE FLOTANT) si vreau sa stiu daca pot beneficia de la stat subventii (prima de la stat ) pentru naveta, Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Shooterman a răspuns:

Stiu ca s-au aprobat deconturi pentru chirii la cei care au peste 50 km distanta de la domiciliu la locul de munca. Urma sa dea ceva si pe naveta dar nu stiu in ce stadiu s-a ajuns.

| Darky142 explică (pentru Shooterman):

Pai de la domiciliu care il am trecut in buletin am 500 km distanta.

| Shooterman a răspuns (pentru Darky142):

Daca ai pe spatele buletinului domiciliu de flotant se considera ca e al doilea domiciliu (decat ca e provizoriu). acum ni stiu ce sa-ti zic.e posibil ca legea sa-l ia de bun pe asta de flotant.

| Darky142 explică (pentru Shooterman):

Ok mersi oricum de ajutor