| zubu a întrebat:

Salut TPU

Am vazut ca multa lume castiga bani din clikuri date pe reclame pe diferite site-uri ptc dar multe nu sunt de incredere vreau sa stiu daca cineva a reusit sa scoata bani din asa ceva? si o dovada poate pentru a fi mai credibil. Multumesc

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Ca să faci bani din reclame, nu trebuie să dai tu click-uri pe reclame, ci alții trebuie să dea click pe reclamele de pe site-ul/blogul tău, iar pentru asta, mai întâi ai nevoie de un site sau blog.
Trebuie să pui reclame pe blogul tău, apoi vizitatorii dau click pe reclame și pentru fiecare click primești cam un cent, sau ceva de genul ăsta.
Oricum trebuie ca respectivul blog să fie foarte cunoscut și să aibă foarte mulți vizitatori care să acceseze reclamele, altfel nu faci nici un ban.
Mai există și afilierea cu site-uri precum eMAG, cell și altele, care îți plătesc comision de 5% sau 10% din vânzare, dacă un client a comandat ceva, după ce a accesat reclama de pe blogul tău.

Răspuns utilizator avertizat