| Constantyn_Crysty_1987 a întrebat:

as vrea sa accesez fonduri europene, se poate accesa de catre pers fizice? Cum se face? Am vb cu mai multe pers si mi-au spus ca e foarte greu

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu. Fondurile europene se pot accesa numai de companii in urma unui proiect care trebuie intocmit de speciliasti si aprobat de o comisie.
Bineinteles ca firma trebuie sa existe, sa aiba toate autorizarile de functionare luate si sa functioneze, participe cu 30-40% din proiect, ca tu sa primesti finantare pentru restul de 60-70%.

| dizzyalyn a răspuns:

Bani moaca cam greu primesti sau deloc! In caz ca ai nevoie de "ajutor" pentru o afacere trebuie sa te incadrezi in anumite standarde! https://www.click.ro/......ia-afacere