| 0Dutzu09 a întrebat:

Salut TPU, as vrea sa devin asistent medical, dar am o mare problema cu sangele, adica cand vad sange mi se face rau sau daca vad ceva răni mai rele, as putea sa scap de frica asta? Adica nu este chiar o frica pur si simplu asa reactioneaza corpul meu cand vad sange dau ceva rani mai grave, pot scapa de chestia asta sau ar trebui sa merg pe alt domeniu? sad

3 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Și eu am o frica asemănătoare, îmi este frica sa vad operații sau de accidente rutiere, cred ca ar trebui sa încerci sa donezi sange ca să scapi de frica asta și asa vei și salva o viață

| Miruna333 a răspuns:

Incearca sa faci terapie sa vezi de unde vine aceasta frica si vei putea sa scapi de ea. Daca e atat de grav, ar trebui sa iti schimbi domeniul

| xpoisonxdartx a răspuns:

Mergi mai degrabă pe alt domeniu, trebuie sa ai un pic de sânge rece si stomac de oțel. Am foat internat acum un an si am dat de un tip căruia ii a murit nevasta gravidă + copil si am rămas marcat de atunci. Să nu mai zic ca si sotia lucrează ca asistentă si imi povestește uneori chestii horror si nu are nici o problemă dar dacă nu reziști sa vezi măcar sânge mai bine caută altceva.