| Simion_George_1999 a întrebat:

astazi mi-am verificat cardul si am avut 9, 99 lei si daca nu am putut scoate banii am zis sa cumpar produse am fost la un supermarchet si am facut cumparaturi de 15 lei,apoi cand am intrebat cati bani trebuie sa mai dau vanzatoarea mi-a spus ca am avut bani suficienti, nedumerit am fost sa verific cardul....si imi aratat din nou 9.99 lei, am fost iar la cumparaturi am cumparat de 20 lei si cand mi-am verificat cardul din nou imi arata tot 9.99 lei,care este explicatia? cum de cumpar produse si nu imi scade suma si de ce pot cumpara produse mai mari decat suma de bani de pe cardul meu, Dau funda

1 răspuns:
| gratargratar a răspuns:

Poate pentru ca ai card de credit si cumperi pe descoperit. Adica, tocmai ai deschis un cont de credit pe care trebuie apoi sa-l rambursezi cu dobanda...
Dar, daca ai card de debit, atunci nu stiu care ar putea fi cauza. Poate o eroare in softul lor (al bancii)? Desi ma indoiesc...