| Mihai_Lostun_1997 a întrebat:

Salut TPU!
Ați auzit de noul Salt Bank de la Banca Transilvania? Am o nelămurire legata despre asta.
Pot primi salariul în Germania pe cardul Salt Bank, am deschis cont în euro însă ibanul începe tot cu RO... nu ar trebui sa înceapă cu EUR? Dacă ma puteți lamuri aștept un răspuns!
Va mulțumesc!

1 răspuns:
| Modzilian a răspuns:

E un fel de Revolut din cat am citit eu pe site-ul BT. Dar fiind inca un instrument nou, nu cred ca stie acum cineva din afara Bancii ce se poate face cu el.
Mai bine suni direct la BT si intrebi.