| Alecsandriii a întrebat:

Salut TPU, ca persoana fizica cu un proiect de afacere deschis as dori sa imi fie finantat un proiect care se ocupa de panouri solare.
Aceste panouri sa fie instalate pe acoperisul locuintei mele.
M-ar interesa sa stiu ce firme cunoasteti in acest domeniu care sa imi finanteze nerambursabil 80 - 90 % din totalul costurilor.
Am gasit ceva despre Suntech Solar...Dar consider ca e mai bine sa ma mai documentez. Daca aveti alte propuneri sau idei despre firma asta.

Multumesc

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Păi cu asta trebuia să începi. Da, era vorba despre un program de subvenționare a energiilor verzi la micii întreprinzători; din păcate, nu știu care este acum stadiul acelei inițiative, dacă mai e activă (sau dacă a fost vreodată), cine răspunde, cum se face... Că așa e la noi - se arată morcovul, dar de fapt e doar o poză (și și aia e de fapt trasă la xerox, nu e una a legumei reale)...

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu vrei gratis?
Și care e de fapt afacerea? Produci ceva? Oferi servicii?
Tu de fapt ai vrea să îți monteze cineva un sistem fotovoltaic, dar tu să nu dai niciun ban (sau aproape); corect?

| Alecsandriii explică (pentru mihai69):

Nu, nu vreau gratis. Cred ca imposibl sa obtii gratis.
Am 3 pensiunii ridicate pana acum si as vrea sa le trec pe toate 3 pe panouri pentru a imi reduce costurile

| mihai69 a răspuns (pentru Alecsandriii):

Păi cu asta trebuia să începi. Da, era vorba despre un program de subvenționare a energiilor verzi la micii întreprinzători; din păcate, nu știu care este acum stadiul acelei inițiative, dacă mai e activă (sau dacă a fost vreodată), cine răspunde, cum se face... Că așa e la noi - se arată morcovul, dar de fapt e doar o poză (și și aia e de fapt trasă la xerox, nu e una a legumei reale)...

| dinaprilie a răspuns:

Nu cred ca mai este in vigoare programul guvernamental parca casa verde se numea..altfel nu am auzit de altfel de finantari.