| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU
Cine stie cum pot rezilia contractu de telefonie, tv si internet de la romtelecom?
am sunat la 1930 si mi-au zis sa intru pe site sa trimit o cerere
am cautat peste tot dar nu gasesc sad
care imi puteti da un link sau ceva sa ma ajute

1 răspuns:
| pietrean a răspuns:

Cel mai sigur, este sa mergi la ei, unde le explici problema(dar sa fii tu proprietarul, cel care a semnat contractul).Asa dureaza mai putin si este mai sigur.
Dureaza o luna pana se reziliaza.Intre timp o sa te sune de zeci de ori,sa-ti propuna una, alta, ca sa nu piarda un client.
Eu nu am putut rezilia contractul, pana nu a murit proprietarul, care de fapt nici nu statea la domiciliu.