| Amalya88 a întrebat:

Cum se poate face bani di Vlog/Canal de Youtube? DAU FUNDDDDA! happy

Răspuns Câştigător
| RainbowDash1 a răspuns:

Bună! În primul rând, o primă regulă este ca video-ul tău să aibă măcar 200 views de la alte persoane, nu cele care i le dai singur laughing P.S. înainte de a face acești pași, fă-ți cont pe AdSense.
1. Sus, unde scrie ÎNCĂRCAȚI, este o "rotiță".
2. Click pe ea și click pe MANAGER VIDEO.
3. De la SETĂRILE CANALULUI, click pe FUNCȚII și activează generarea de bani.
4.Te duci la ÎNCĂRCĂRI, selectezi un video, dai la acțiuni și GENERARE DE BANI.
Sper că ți-am fost de folos happy Funda?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

In primul rand, banii nu se 'poate' face, se pot.
Acceptand reclame pe filmuletele incarcate de tine pe YouTube, vei primi bani. Din cate stiu eu trebuie sa fie vizionat videoclipul tau cap-coada pentru a se inregistra vizualizarea reclamei, deci trebuie sa ai filmari interesante.
Ti-a explicat cel de mai sus cum se face.