| Razvan_Skizz_1998 a întrebat:

Daca eu plec in Germania si am 17 ani pot sa fiu angajat in construcții?

2 răspunsuri:
| DovleacTurbat a răspuns:

Depinde de angajator, sunt alti care nu accepta sub 18 ani, care nu accepta cu liceul minim terminat gen cum e la noi cu 10 clase obligatorii.

| Pandhoraa a răspuns:

Grea munca in constructii...
nu vrei sa incerci sa lucrezi de acasa ca operator interviu asistat de calculator?
e un job part time cu contract de munca dar pentru ca inca nu ai implinit 18 ani, vei avea nevoie de acordul parintilor
https://www.mercury.ro/......ator-cati/