| xSNGHOSTx a întrebat:

Salut TPU,? daca vreau sa pun un bilet de tip sistem cum calculez câștigul
Sa zicem ca pun 12 meciuri pe bilet si pun optiunea 6/12
cotele sa zicem ca ar fi astea
1.65
1.20
1.09
1.75
1.80
1.88
1.32
1.73
1.45
1.24
1.30
si ca miza vreau sa pun 2 lei.
Sunt 924 de combinații.
Cine îmi explică ca la proști cum aflu care este câștigul minim, maxim si dacă îmi ies 6 meciuri si etc ca m-am uitat pe 20 de site uri care explică dar tot nu înțeleg

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai arunca banii pe pariuri ca nu cîstiga nimeni nimic, alea sunt masluite sa cîstige doar patronii caselor de pariuri nu oricine, iar ei patronii se bucură de fraieri ca voi care pun botul la vrajeala lor. Mai bine cu banii cumpăarati mincare decat sa i ingrasi pe ei.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Intra pe casapariurilor.ro
Faci un bilet la intamplare de 15 meciuri.
Selectezi SISTEM
SELECTEZI IN AGENTIE NU ONLINE
APESI PREGATIRE BILET
APOI APESI ARATA BILETUL
APOI ACOLO AI PE BILET : COMBINATII SI MIZE CASTIGATOARE
SI VEZI CASTIGURILE AVUTE :
EX :
5 DIN 12 - DE LA 1200 LEI LA 3400 LEI
acum aici explicatia :
iti ies 5 meciuri
daca iti ies cele mai mici cote de pe bilet, primele 5 cele mai mici, o sa castigi fix 1200 lei.
Daca se integreaza in cele 5 alta cota mai mare ca fiind castigatoare, castigul tau va fi mai mare.
Daca vei castiga 5 cele mai mari cote de pe bilet, o sa iei suma maxima de 3400 lei.

ai zis :
1.65
1.20
1.09
1.75
1.80
1.88
1.32
1.73
1.45
1.24
1.30

cu 100 lei si sistem 6/12 : castig minim 6 - 1000 lei si maxim 2500.
sa presupunem ca ti-au iesit fix 6, minimul pentru a castiga.
acum : adunand cele mai mici cote de mai sus, primele 6, o sa iei 1000 lei (exemplu intamplator de castig ).
Ordonezi cotele crescator.
le ai pe primele 6 cele mai mici si castigatul minim pentru 6/12.
daca ies primele 6 iei cat scrie minim.
daca iti ies 6 si nu sunt cele mai mici cote, o sa iei mai mult.
daca iti ies ultimele 6 cele mai mari cote (ca exemplu..grea varianta asta ) castigi suma maximă scrisă.

| xSNGHOSTx explică (pentru HUAWEHUAWE):

1-am cont doar pe las vegas momentan
2- pai da dar eu odata ce pun miza 2 lei si sunt x combinații îmi ia vreo o grămadă de bani

| xSNGHOSTx explică (pentru HUAWEHUAWE):

Ai Instagram sa vorbim în privat?