| Iedii_Roberth_1996 a întrebat:

exista vreo metoda de a-mi face un cont bancar cu card de credit daca am sub 18 ani?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista, pentru card de credit trebuie sa ai venituri permanente, in principal salariu.

| rosimo a răspuns:

Vrei card de credit (sa imprumuti bani de la banca?) sau e ok un card pe care sa-l folosesti in limita banilor din cont (debit)? Cardul de debit poate fi folosit in multe locuri, inclusiv si pe internet sau sa-l atasezi la Paypal.
Card de debit poti sa faci, sunt mai multe banci care ofera - BCR, Raiffeisen. Poti sa intrebi si la ING.