| Dorueraluat a întrebat:

In curand vin din Anglia in Romania pentru o saptamana si ma gandeam care ar fi cea mai buna solutie sa imi scot bani de pe cardul englezesc. Daca scot cash in Romania de pe el ma supun unor comisioane de la banca englezeasca, dar intreabarea mea este daca pot aparea taxe si de la banca de la care scot cash? Care ar fi cea mai buna optiune pentru a scoate lei din lire? De la ce atm sa scot? Multumesc.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca banca din uk are sucursale si in Ro atunci cel mai bine scoti de acolo. Daca nu cea mai avantajoasa varianta ramane scosul de la bancomat, mai avantajoasa decat schimbul valutar. Si mai avantajos e sa platesti mereu cu cardul