| SporeBox a întrebat:

La vara o sa am 16 ani fara doua luni, desi nu cred ca conteaza asta, dar oricum o sa am peste 15 ani. Unde as putea sa ma angajez? Exista variante sa lucrez de acasa sau ceva de genul? Faza e ca eu stau destul de departe de oras (cam 5km) nu e mult cu masina, dar nu vreau sa ii mai deranjez pe ai mei cu asta. Pot sa lucrez ceva de acasa? Mentionez ca nu am aptitudini speciale, doar 9 clase.

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Autobuz/microbuz n-ai?
Poți orice găsești, depinde de oferta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti fata angajeaza-te ca bona sau menajera. Nu ai transport in comun pana in oras?
Daca esti baiat te poti angaja la un magazin mai mic si sa lucrezi la negru sa ajuti la aranjat, descarcat sau mai stiu eu ce, sau la un depozit tot mai mic si tot la negru.
Cu atat mai mult daca esti fata apuca-te de gene/unghii (make up nu pun ca nu s-a deschis sezonul si nu are rost) sau inscrie-te la unul sau mai multe d-astea (ca nu stiu cum se numesc) gen oriflame, avon.