| NicolaescuGrigore a întrebat:

Ma gandeam sa invat HTML, CSS si altele pentru a realiza siteuri.Sunt curios daca la ora actuala se mai castiga din asa ceva, deoarece acum poti sa iti faci un site cu 2 clickuri. Vreau raspuns de la cineva specializat in domeniu sa imi zica daca are clienti, daca mai castiga ceva din asta.O zi buna!

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Este ca si cum ai intreba "acum este usor pentru toti oamenii sa bage o pizza in cuptorul cu microunde, mai este nevoie de bucatari?"

Raspunsul este "Da". Evident ca este nevoie de oameni care stiu HTML, CSS, programare.

In primul rand, pentru ca uneltele acelea care-ti permit sa-ti faci un site din doua click-uri, sunt facute de oameni care stiu programare, html, css

In al doilea rand, pentru ca siturile acelea pe care le poate face oricine cu doua clickuri nu satisfac decat niste nevoi foarte bazale si sunt destinate unui public fara mari pretentii tehnologice.

Pe de alta parte, o organizatie care se bazeaza foarte mult pe online nu-si va face un mini-site din doua click-uri, ci va avea nevoie de un site complex, facut de niste oameni care se pricep.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar din HTML si CSS nu ai sa castigi nimic.

din PHP, js, mysql si toate framework urile care se folosesc acum da poti sa iti gasesti multe locuri de munca

| NicolaescuGrigore explică (pentru suntserios):

Stiu asta dar am dat doar cateva exemple!

| Dismally a răspuns:

Invata pentru ca este foarte bine. Clienti sunt destui. Nu poti face un site bun din doua click-uri, tot timpul sunt unele lucruri pe care le vei face doar daca ai ceva cunostinte de html, css, php, mysql.