| gabriel22332 a întrebat:

Salut TPU!
Ma numesc Gabi, am 19 ani si sunt student la facultatea de Drept si stiinte administrative. Sunt un baiat din mediul rural, familia mea avand pamant agricol plus ferma de animale. Eu nu sunt angajat, dar ma ocup cu recoltarea vierilor mei si vand material seminal, mentionez ca imi plac animalele si ma pricep de la administrarea hranei pana la administrarea medicamentelor si detectarea lor cand sunt raciti.
As vrea sa ma inscriu la un curs, sa imi iau diploma de tehnician veterinar si sa imi deschid un magazin cu hrana de animale (concentrate porci, pui, caini etc.)plus medicamente pentru acestea.
Care ar fi primii pasi pentru inceperea afacerii, trebuie sa-mi deschid o firma, pot deschide magazinul imediat dupa ce mi-am luat diploma?
Mentionez, cum am spus si mai sus ma pricep foarte bine la animale in special suine, pot raspunde la aproape orice intrebare legate de acestea si de aceea as vrea sa deschid si un magazin.
Astept raspunsuri, multumesc!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu știu dacă există cursuri. Oare trebuia să faci liceul agricol pe profil veterinar?

| gabriel22332 explică (pentru anonim_4396):

Exista,durează 5 luni si iesi cu diploma dar eu am intrebat altceva.