| WhiskeyFaraNume a întrebat:

Ma puteti ajuta cu ceva? La 13 ani jumate, cum as putea face bani? Am nevoie timp de 30 de luni sa strang in fiecare zi 8 lei sau in fiecare luna 240 lei, si nu stiu cum... Voi ce faceati la varsta mea?

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ti-ai propus o suma cam mare.
Doar daca iti dau ai tai cel putin 10 lei/zi la scoala, te poti apropia de suma aia.
Altfel... Cam greu, prin forte proprii e aproape imposibil, la varsta asta.
Din banii de buzunar, alocatii si ce mai primesti de pe la rude, e posibil. Am un prieten care a strans in timpul liceului 2000 de euro, prin economie la banii de buzunar.
Eu abia am strans 3000 de lei, in 7 luni de servici, intretinut de parinti laughing

| WhiskeyFaraNume explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Treaba cu scoala pica pentru ca vine weekendul si vacanata, si mie imi trebuie constant timp de 2 ani jumate...

| CristinaAlina22 a răspuns:

Incearca sa iti ajuti parinti si sa ii rogi sa iti dea nu stiu cate 8-15 lei si ii faci mai repede laughing) funda?