| blablabla2000 a întrebat:

O persoana care are firma PFA fara carte de munca sau salariu poate sa faca cerere cu adeverinta sociala pentru proiectul ala cu 200 euro ptr calculator de la stat? Ma intrebat cineva si nu stiu ce sa-i raspund...
Raspunde-ti repede va rog.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a fi acceptata cererea trebuie sa se indeplineasca conditiile de venit lunar pe membru de familie, respectiv venitul sa nu fie mai mare de 150 lei pe membru de familie si nici un alt membru de familie sa nu fi obtinut acest ajutor.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cerere poate face doar ca n-o sa-i fie primita, programul este doar pentru elevi si studenti.

| blablabla2000 explică (pentru Ioandelasal):

Nu pentru el... adica ...pentru copilul lui.

| Ioandelasal a răspuns (pentru blablabla2000):

Pentru a fi acceptata cererea trebuie sa se indeplineasca conditiile de venit lunar pe membru de familie, respectiv venitul sa nu fie mai mare de 150 lei pe membru de familie si nici un alt membru de familie sa nu fi obtinut acest ajutor.

| neutrino a răspuns:

Nu.

| kar1GaNNN a răspuns:

Nu, nu poate asa ceva.
Bafta!