| Motanu1487194714981 a întrebat:

Salut TPU.
Stie cineva cu ce se ocupa compania asta LTD Dublin, ca imi ia bani de pe card cate 19 lei pe luna, am avut un abonament la Microsoft dar m-am dezabonat

Răspuns Câştigător
| REMiXPaLTaLK a răspuns:

Google via abonament Microsoft = niste escroci - ei iau bani in continuare indiferent daca te dezabonezi. Ca sa nu mai ia bani din card, pui la colectie cardul bancar ce al ai acum si te duci la banca si spui ca ai pierdut cardul si ceri sa iti faca altul nou(o sa platesti o taxa pentru asta - nu e mare) - odata activat noul card cu alt pin nou nu iti mai pot lua bani de pe card aia cu LTD Dublin fiindca ei au datele cardului vechi pe care banca al v-a anula cand iti va face card nou - asa se face impotriva escrocilor astia de pe net - solutia este schimbarea imediata a cardului. Sa nu uiti sa ceri la banca sa iti activeze si serviciul de informare SMS bancar prin telefon - orice tranzactie ce va fi efectuata pe cardul tau (depunere-sau-retragere) tu vei primi pe telefonul tau mobil un mesaj cu datele tranzactiei si asta este bine pentru siguranta contului tau.

2 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

E google. Ai vreun abonament de google drive sau ceva?

| VoidEternal a răspuns:

Sau ceva din google pay, vreo aplicatie la care platesti abonament.