| MotoKatâr a întrebat:

Sunt clasa a 10-a la profil Economic si as vrea sa stiu urmatoarele chestii: Ce pot iesi dupa ce termin liceul si n-am luat bac-ul.( vreau sa-mi spuneti meseria si salariul aproximat) sau ce pot iesi cu bac-ul luat, tot la fel meseria si salariul. As dori sa raspunda doar cei care stiu despre ce-i vorba si se pricep. Vreau sa tratati cu seriozitate subiectul. Multumesc!

1 răspuns:
| christall a răspuns:

Fara bac mai nimic, nici vanzator, cu bac poti ajunge contabil sau orice post care solicita studii medii. Si salariile sunt mici. Ar trebui sa te ambitionezi si sa mergi spre o facultate. Sansa de a avea un salariu mai bun este daca ai facultate.