Întrebare recomandată | businessro87 a întrebat:

Salut TPU,
Sunt nou pe aici.si nu stiu exact cum merg lucrurile. Posibil sa fi mai postat aceasta intrebare. dar am observat ca nu a aparut nimic in categoria respectiva. Posibil sa fi gresit ceva, asa ca revin.
Sunt proaspat absolvent si vreau sa-mi incep propria afacere. M-am orientat spre mediul online, care in ultimii ani a "explodat" inimaginabil!, dar nu m-am hotarat asupra domeniului. Aici vine intrebarea:

Spre ce domeniu ar trebui sa-mi indrept atentia?
Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Savy a răspuns:

Ca proaspata absolventa (intr-un domeniu pe care il sti numai tu), nu ti-ar strica sa faci o analiza a pietei/concurentei, sa vezi trendurile, sa iti faci un top al activitatilor cu profit bun si cu o acoperire nu prea mare sau unde mai e loc.

| businessro87 explică:

@savy sunt proaspat ABSOLVENT de politehnica, inginerie.asa ca profilul meu nu prea are relevanta. Raspunsul tau e unu generalizat. Incercam sa limitez cat de cat domeniile, dupa care sa purced in a face o analiza detaliata. Care sunt acele "activitati cu profit bun si cu o acoperire nu prea mare"?

| Zitronen a răspuns:

Forex, este ca un fel de bursa cau ta detalii pe net pot sa iti dau mai multe informatii pe.

Skype : mocasin.mocasin
Mess : mocasin_mocasin@yahoo.com

PS>Ma pricep!