| PersanuAndrei a întrebat:

Salut TPU, vreau sa cumpăr un corp de contrabas fără corzi de la liceul de arte din oraș.( mai pe scurt ii pun eu tot ce trebuie sa se cânte la el) Dacă obiectul este pe inventar, se poate achiziționa?

1 răspuns:
| MistarGoGu a răspuns:

Vorbește cu administratorul sau persoana care se ocupa de evidenta cu materialul didactic! Dacă are defecte care îl fac inutilizabil se da la casat *( se scoate din inventar ) dacă se poate repara și sa fie în continuare utilizat îl vor repara ei! Depinde dacă a fost cumpărat din fonduri de stat *( buget ) este donat sau cumpărat prin fonduri U.E