| 0RASPUNS0 a întrebat:

Salut TPU. vreau sa mi deschid o afacere! Eu cumpăr produsele de pe eMAG mai ieftin și le dau mai scump. Bani clienților mei sa îmi fie virați în cont și eu sa dau comanda de pe eMAG direct la client încalc vre o lege?

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

EMag nu cred că face dropshiping.

Atât timp cât ai firma și fiscalizezi toate veniturile și clientul primește factura de la tine nu incalci legea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aceasta nu este afacere, ci fraudă.

| Brizbriz a răspuns:

"eu sa dau comanda de pe eMAG direct la client"

de putut poti, dar
esti dus cu pluta, sincer, pe tot ce pleaca de la eMAG scrie... eMAG
ca sa nu mai vorbim ca esti asa de lenes ca nici sa le reimpachetezi nu ai "chef"

| 0RASPUNS0 explică (pentru Brizbriz):

Ba da dar plătesc dublu curierul nu mi iese nimic

| cfrtobias a răspuns:

Oamenii is fraieri nu? ca poate tu le zici ca fix de pe eMAG cumperi si dupa verifica si nu vor cu tine sa faca afaceri, sau vad ca altundeva e mai ieftin si nu o sa iti dea bani mai multiwinking

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru cfrtobias):

Stai sa vezi cate shopuri de genul sunt pe eMAG, cu produse de la Decathlon cu pretul dublu sau triplu, de exemplu. Prost nu e ala care cere, pana la urma...

| cfrtobias a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

O fi cum o fi, dar daca vrea sa faca afaceri probabil trebuie sa cumpere o gramada de produse, si reimpachetat atunci si poate trebuie si factura sa faca cumva sa aiba si garantie

| SingleForOne a răspuns:

Ai putea sa incerci sa cauti alti furnizori, si mentii aceeasi idee de "dropshipping", adica tu doar faci tranzacțiile pe site-ul tau... shopify, wix, bigcommerce, si altele