| bleon8355 a întrebat:

Salut,unde imi pot face un card pay, care este varsta minima, unde il pot extrage?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce card vrei mai exact sa iti faci? In general il faci la o banca. Si nu se extrage, ci il primesti prin posta sau il primesti de la Banca, atunci cand iti deschizi contul (depinde de banca).

Ai nevoie de buletin ca sa ai card, deci probabil minim 14 ani. Si de unul din parinti daca esti minor(a).

Uite aici pentru BT de exemplu:
https://intreb.bancatransilvania.ro/copii/

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Spune ne mai intîi ce varsta ai, minorii pîna in 18 ani nu au cum sa faca card bancar, dar poti pune alocatia pe cardul parintilor tai si ei i ti vor cumpăra tot ce vrei, daca esti cuminte.