| IFeelS0Alone a întrebat:

Salut, urmeaza ca maine sa ma prezint la un interviu pentru postul de agent de vanzari. Firma unde am aplicat distribuie obiecte sanitare. Ceva sfaturi?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spalat, pieptanat, proaspat barbierit, parfumat, cu unghiile curate si taiate, cu costum simplu si curat, camasa de 1 singura culoare (cu sau fara cravata, dupa preferinta), pantofi de piele, inchisi la culoare (negru, bleumarin sau maro).
Ideal este sa ai cu tine un CV printat si sa nu vorbesti neintrebat. Raspunzi scurt si la obiect, doar cand esti intrebat!
Nu faci glume, nu faci mistouri, nu povestesti nimic si nu folosesti vulgaritati sau cuvinte indecente.
Succes la interviu!

| Docmiau a răspuns:

Grup țintă: clinici de stat şi private, cabinete medicale de orice fel, farmacii, policlinici, laboratoare de analize medicale, studenti la medicina etc.